TF InsightFX - шаблон joomla Видео

پلیمری جهت محافظت انسولین در برابر گرما و تنش های مکانیکی

  • Posted on:  دوشنبه, 16 اسفند 1395 07:23
مقالات www.zarplast.ir

به گزارش اینپیا به نقل از فناوران، افزودن پلیمرهای زیست سازگار مانند پلی اتیلن گلایکول به پروتئین های درمانی میتوانند طول عمر آنها را در جریان خون افزایش دهد. اما بعضی از این پلیمرها در پایداری داروهای پروتئین خارج از بدن اثری ندارند. داروهای پروتئن در زمان نگهداری و انتقال، نیاز به دمای پایین و کاربرد با دقتی دارند. در غیر این صورت ممکن است غیرفعال شوند و یا ممکن است زندگی بیمار را به خطر بیاندازد.


محققان پلیمری کشف کرده اند که این میتواند در پایداری داروهای پروتئین قبل و بعد از تزریق موثر باشد. محققان آزمایش ها را دربدن موش انجام دادند و مشاهده کردند زمانی که گلایکوپلیمر که شاخه های جانبی آن شامل ترهالوز دی ساکارید است به انسولین متصل می شود بدون هیچگونه اثر سمیتی عمر پروتئین را افزایش می دهد همچنین از تجمع انسولین در لوله آزمایش، هنگامی که در برابر گرما و یا تنش مکانیکی قرار میگیرد، جلوگیری میکند.


محققان دانشگاه کالیفرنیا به این نکته پی بردند که trehalose glycopolyme میتواند از آنزیم ها در برابر گرما و خشک کردن در حالت فریز شده محافظت کنند. در این تحقیق جدید آنها توانایی glycopolymer را در پایداری داروهای پروتئینی داخل و خارج بدن بررسی کرده اند و تمرکز آنها روی انسولین است که برای تنظیم میزان گلوکز خون در بیماران دیابتی استفاده می شود.


یافته های محققان نشان داد glycopolymer از انسولین در برابر گرما، تنش های مکانیکی و تجمع، محافظت میکند. حتی زمانی که این دو جزء به سادگی در لوله ترکیب می شوند.


محققان بیان میکنند این پلیمر جایگزینی امیدوار کننده برای پلی اتیلن گلایکول است. پایدار سازی داروهای پروتئینی بسیار مهم است از جمله برای مناطقی که امکان سردسازی مداوم برای نگهداری این داروها وجود ندارد.

تهیه و تنظیم : زرپلاست