TF InsightFX - шаблон joomla Видео

افزودنی جدیدی که بازیافت پلاستیک‌ها را آسان می کند

  • Posted on:  چهارشنبه, 11 اسفند 1395 06:12
مقالات www.zarplast.ir

به گزارش اینپیا به نقل از فناوران، این پروفسور بیان میکند متاسفانه از 78 میلیون تن پلاستیکی که سالانه برای بسته بندی بعنوان مثال بطری های دو لیتری استفاده می شوند، تنها 2% واقعا بازیافت می شوند و برای تولید محصولات مشابه استفاده می شوند. حدود 14% برای بازیابی انرژی مورد استفاده قرار می گیرند و حدود 40% در محل دفن زباله ها رها می شوند.


یکی از مسائل بازیافت: پلی پروپیلن و پلی اتیلن که دو سوم کل پلاستیک جهان به شمار می روند ساختار شیمیایی متفاوت دارند و از این رو نمیتوانند باهم تغییر کاربری داده شوند. طی این 60 سال موجودیت این دو پلیمر در بازار هنوز تکنولوژی یافت نشده که این دو ماده را به یکی تبدیل کند.


تولید کرده اند که اگر به مقدار کمی در ترکیب دو پلیمر امتزاج ناپذیر مانند PP و PE به کار روند میتوانند پلیمری با خواص مکانیکی بسیار عالی ایجاد کنند.


سالهاست محققان دنبال چنین افزودنی بوده اند. زمانی که مقدار بسیار کمی از این پلیمر چهار بخشی به همراه سگمنت های PE و PP به کار رود پلیمری تولید می شود که استحکام کششی بسیار بیشتر نسبت به کوپلیمر های دوبخشی دارد.


از خصوصیات برجسته این پلیمر این است که اگر تنها 1% از این افزودنی استفاده شود به آلیاژ پلیمری با خواص مکانیکی بسیار عالی میرسیم.

تهیه و تنظیم : زرپلاست